Brieven Ouders


terug

Keuze leerjaar 4 »

                                                                               

          
Aan de ouders/verzorgers van
de leerlingen van leerjaar 4 

12 maart 2010


Geachte ouders,

U heeft van uw kind begrepen dat er nog een beperkte keuze gemaakt moet worden voor leerjaar 5 en 6. Inmiddels hebben we  de nodige formulieren teruggekregen met  wat vragen waarbij we nog even willen stil staan.

Wij hebben zeer recent (begin maart) besloten de keuze voor de leerlingen zo vrij te laten als de wetgever dit toestaat. Dit heeft voor- en nadelen.  Op het gymnasium doet iedereen examen in Grieks of Latijn; op het atheneum doet iedereen examen in een tweede moderne taal. Naast het algemeen deel en het profieldeel moet iedere leerling in nog een vak examen doen  (keuze-examenvak).  Tot vorig jaar vulden wij dit keuze-examenvak voor alle leerlingen met een N-profiel in met een tweede moderne taal. Dit maakte de overstap voor een enkele leerling in leerjaar 4, 5 of 6 naar het atheneum  eenvoudig mogelijk. Wij benadrukken dat dit slechts een beperkt aantal leerlingen betreft, maar vinden dat u recht heeft op alle informatie.

Een ander punt van de verplichting van een tweede moderne vreemde taal heeft betrekking op het loten. Er wordt geloot met de hoogste cijfers die met elkaar een diploma opleveren. Voorbeeld: een leerling die voor de moderne taal een 8 haalt en voor Grieks of Latijn een 6 heeft op zijn eindlijst, mag alleen de 8 laten meetellen bij het loten omdat hij dan voldoet aan de eisen van een atheneumdiploma.

Lastige zaken, die voor een enkeling belangrijk kunnen zijn. Voordeel van het vrijlaten van de verplichting van de tweede taal is uiteraard de mogelijkheid voor iedere leerling examen te doen in een vak dat hem het meeste aanspreekt.

Mocht het bovenstaande aanleiding zijn om toch nog iets te veranderen aan de keuze van uw kind, verzoek ik u dit schriftelijk te melden en  te geven aan mevrouw Groenendijk of mevrouw Vernij.

Ik hoop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Voor vragen kunt u zich altijd wenden tot een van beide dames.

Met vriendelijke groet,
Namens de schoolleiding
 
J.Ouwerkerk