Robbie Cohen
Robbie Cohen omstreeks 1943.
Foto van Oorlogsgravenstichting.
Robbie Cohen
(Rotterdam, 24 juli 1922 – Breux-sur-Avre, 11 augustus 1944)
Robbert Cohen studeerde scheikunde in Delft. Omdat hij Joods was, moest hij stoppen met zijn studie. Met een vriend is hij in een kano het Kanaal overgestoken naar Engeland. Over de overtocht hebben zij 50 uur gedaan. In Engeland meldde Robbie zich aan als vrijwilliger voor de Royal Air Force. Hij maakte meer dan 50 vluchten boven bezet gebied en Duitsland. Zijn ouders en zijn broertje waren toen al vermoord. In 1944 stortte zijn bommenwerper neer in Frankrijk. Robbert Cohen werd 22 jaar.
Voor de leerlingen van het Erasmiaans:
Robbie is nog niet onderzocht voor het project Erasmiaanse Namen. Probeer Robbies naam te vinden op de website van de Oorlogsgravenstichting, op Oorlogsbronnen.nl, op Joods Monument en op Joods Erfgoed Rotterdam.
Robbie was een oud-leerling van de Van Oldenbarneveltschool. Daarna ging hij eerst naar het Erasmiaans en daarna naar het Rotterdam Lyceum. In Museum Engelandvaarders in Noordwijk ligt een brief van zijn broertje aan Robbie.